Eğitim Programım
Alışverişimiz

 


“Öğrencilerle öğretmenlerin birbirine eşlik ettiği,
ortaklık ilişkileri kurduğu Marshall Rosenbergin Şiddetsiz İletişiminin bütün ilişkilerin ve etkileşimlerin parçası
olduğu - okullar; alt-üst ilişkilerinin belirlediği kişiliksiz fabrikaların ötesinde gerçekten  öğrenimin gerçekleştiği topluluklardır. Böylece genç insanlar okulu güvenilir, heyecan verici keşfedilecek bir yer, her çocuğun taktir edildiği ve değerinin bilindiği insani ve manevi değerlerin beslenip büyüdüğü yerler olarak görebilirler.

 Raine Eisler, yazar
Yarının Çocukları ve Ortaklığın Gücü

Vivet Alevi (kontak)
 
1952 İstanbul doğdumluyum, bekarım, 21 yaşında bir oğlum var.
Berlin Güzel Sanatlar Akademisi Görsel İletişim Bölümü mezunuyum.
Grafik Tasarımcıyım.
CNVC sertifikalı Eğitmenim.
Berlinde Sosyal Pedagog olarak Sosyal Hizmetler alanında çalıştım.
2004 yılından beri Siddetsiz İletişim sertifikalı eğitmeni ve danışman olarak serbest çalışmaktayım.
Misafir öğretim görevlisi olarak çeşitli eğitim kurumları (Berlin Alise Salomon Sosyal Hizmetler Yüksek Okulu, İTÜ, ) ve kuruluşlarda (Türkiye Mediyatörler Derneği, AVEA. Canon, ) Şiddetsiz İletişim Eğitim Programları sunmaktayım.

Meslek çalışmalarımın bir kısmı

Sosyal Pedagog olarak yetişkin eğitimi alanında çalıştım. Göçmen kadın ve gençlerin entegrasyonu için çeşitli projelerin kurulması ve uygulaması alanında çalıştım. Konu ağırlıklarımdan biri kitle iletişimi(PR) diğeri ağ yaratma çalışmaları oldu. Ayrıca Medya Pedagojisi teorisini geliştirerek, göçmenler için göçmenlerle birlikte proje oluşturdum ve çalıştım. Uzun yıllar çalıştığım kurumun adı Kültürlerarası İletişim ve Medya Atölyesidir (Werkstatt für interkulturelle Medienarbeit - WIM), ikincisi Çocuk Akademisidir

İşbirliği kurabilen insanların yepyeni şeyler yaratma potansyeline sahip olduklarına inanırım. Meslek hayatım boyunca insanların birbirleriyle müşfik bağlar kurma potansyellerini kullanamadıklarına şahit olmak beni arayışa yöneltti. İletişimin kendimle ve diğerleriyle bağ kurmada  oynadığı anahtar rolü fark ettikçe yapıcı iletişim kurma yaklaşımının, birarada başarılı ve daha güzel bir yaşama ulaşmaya katkıda bulunduğunu deneyledim. Yaşam boyu öğrenme prensibi ve Dr. Marshall Rosenbergin geliştirdiği Şiddetsiz İletişim Süreci bugünkü çalışmalarımın  temelini oluşturuyor. Gönlümde yatan, yeni yollar araştırmak, bulmak, insanlara bu yollarda refakat etmek, çalışmalarımla hayatı daha güzel kılacak değişimlere katlıda bulunmaktır.

Sunduğum Hizmetler

Mesleki tecrübem ve Şiddetsiz İletişim yardımı ile, 
kişilere, çiftlere ve gruplara,
her tür kurum ve örgüt çalışanlarına,  
  • egitim seminerleri - atölye çalışması
  • Arabuluculuk/Çatışma Yönetimi
  • Danışmanlık (Empatik Koçluk)
  • özel veya meslek yaşamında ortaya çıkan
    anlaşmazlıklarda ve  zor durumlarda
    yapıcı ve barışcıl çözümler üretmeye destek olmak
    ve bu sürece rehberlik etmektir.

© Siddetsiz İletişim Türkiye 2005 - Web design by Vivet Alevi