"Gerçekten birşeyler öğrenmek için          
taşkın bir merak lazım,        

bir de beceriksizlik ve mahcup olmak gibi
insan         
olduğumuza işaret eden belirtilere tahammül         
etmeye
hazır olmak lazım"        
 

- Dawna Markova           


Dr. Marshall B. Rosenberg yaklaşımı ile
Şiddetsiz İletişim™i Öğrenmenin Yolları

Dünyanın dört bir yanına yayılmış 200 ün üzerinde sertifikalı eğitmen bulunmaktadır. Şiddetsiz İletişimi öğrenmek için dört olanak vardır.

1- NVC Sertifiklı Eğitmenler Kendi Bağımsız Eğitim Programlarını sunar.

Bölgenizde sunulan Eğitim Programları ile ilgili bilgi almak için yakınınızda bulunan CNVC Setifikalı Eğitmenle bağ kurun. Her eğitmen kendi programını uygulamada bağımsızdır. Türkçe konuşan tek CNVC Setifikalı Eğitmen Vivet Alevidir.

2- CNVC, IIT- International Intencive Training /  Uluslararası Yoğun Eğitim Programı

Uluslararası Yoğun Eğitim Programı 9-gün süren, Şiddetsiz İletişimi yaşamak ve derinleştirmek’ için tasarlanmış bir programdır.30 äle 80 kişi arasında katılımın olduğu ve CNVC Sertifikalı Eğitmenlerin sunduğu IIT’nin amacı zaman sınırını genişleterek, insanların Şiddetsiz İletişim  sürecini topluluk içinde yaşayara ve uygulama becerilerini geliştirme olanağını bulmalarını sağlamaktır.

3- Eğitmen Kiralamak

Bazan kişi veya kuruluşlar Marshall Rosenberg veya bir başka CNVC Sertifikalı Eğitmeni seminer  ve atölye çalışması için kiralayabilir.
CNVC bürosu kayıt vb.hizmeti sunmaz, web sitesinde Sertifikalı Eğitmenlerin takvimlerine ve linklere göndermeler bulabilirsiniz.

 4- Girişimler/Gruplar

Dostlarınız, komşularınız veya iş arkadaşlarınızla biraraya gelerek, birlikte Şiddetsiz İletişim öğrendiğiniz ve uyguladığınız gruplar oluşturabilirsiniz. Bu gruplar kendi aralarında toplanıp CNVC tarafından denetlenmez, ama pek çok kişi bu imkandan yararlanıp öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Daha fazla bilgi için yerel destek gruplarına bakınız.

© Siddetsiz İletişim Türkiye 2005 - Web design by Vivet Alevi