Alma Verme ve
PARA üzerine

Şiddetsiz İletişim yaklaşımıyla para ihtiyaçlarımızı karşılamak için seçtiğimiz bir stratejidir. Seminer, atölye çalışması v.b. sunduğumda bu strateji ile bilgilendirmek, paylaşmak, anlam, bağlantı kurmak, öğrenme ve büyümeye katkıda bulunmak gibi bir dizi ihtiyacımı karşılıyorum.
Aynı zamanda ekonomik güvenliğimi sağlayıp oğlumla ikimizi geçindiriyorum. Bunun yanında sürekliliği ve seçme özgürlüğümü de güvence altına alırım. O nedenle eğer birlikte çalışacaksak alış verişimiz konusuna net olmak isterim.

Şiddetsiz İletişimi insanlarla paylaşmak ve yaymak istediğimden yıl boyu düzenli aralıklarla Türkiye ile Almanya arasında gidip geliyorum.
Kimileri için sonderece mantıklı sayılacak bir miktar ekonomik durumu farklı diğer birileri için ödenemez olabilir. Şiddetsiz İletişimi maddi durumundan bağımsız olarak, arzu eden herkezle paylaşmak istiyorum.

Bu anlamda esnek bir
strateji uygulamayı seçtim. Umarım her insan bu yöntemle birbirimizin ihtiyaçlarını gözetecek en uygun seçimi yapabilir.

Seçim yaparken size oryantasyon olsun diye aşağıda arzu ettiğim miktarları belirttim.Önerim benim ve sizin maddi ihtiyaçlarını gözetecek, keyifle vermeye hazır olduğunuz miktarı seçebilmenizdir.

-    Kendi  hazırlayıp sunduğum  seminer -atölye ve benzeri
     eğitim programları için Kişi/gün başına 90 EUR,
     100 USD veya 500 TL
(Şubat  2019) gibi bir katkıda bulunmanızı rica
     ediyorum.

-    Eğer siz benim için bir seminer düzenlerseniz günlük
     ricam
özel sektör alanında 1000 EUR,
    
sosyal hizmetler alanında 600 EUR, olmasını istiyorum.
     Eğer Bu rakkam  250 EUR 
nun altına düşerse,
    
bunu gönüllülük çalışması olarak değerlendiririm.

-    Üç saatlik çalışma grupları için kişi başına 100.-TL 
-    Bir buçuk saatlik koçluk hizmetim için 500,-TL
.
-   
Çift mediyasyonu - Tek tek görüştükten sonra beraber alınan 3.
    
seansla birlikte - toplam 900.-TL
 
Hangi biçimi seçerseniz seçin, hizmetime elinizden gelen değerin en iyisini verdiğinizi varsayıyorum ve beni desteklediğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bu önerilerle amacım Şiddetsiz İletişim ruhu yani gönülden vermenin keyfi ile para/maddi destek ilişkimizi açıklığa kavuşturacak bir yol bulmaktır. eğer para durumunuz engel teşkil ediyorsa lütfen beni arayınız, birlikte yeni stratejiler üretelim.

Herkezin ihtiyaçlarının gözetildiği bir dünya hayalini gerçekleştirecek bilgileri öğrenmemize katkıda bulunacağını ümit ettiğim bu yolu denemekten heyecan duyuyorum
.

Daha başka sorularınız da varsa benimle bağlantı kurabilirsiniz.

© Siddetsiz İletişim Türkiye 2005 - Web design by Vivet Alevi